Jeżeli zastanawialiśmy się nad zakupem słuchawek i chociaż chwilę poświęciliśmy na to, żeby zobaczyć co oferuje nam rynek, to z pewnością wiemy już, że wybór jest ogromny. Co więcej oferowane są nam słuchawki w różnych typach, a to oznacza, że zanim przejdziemy do poszukiwania tych najlepszych dla siebie, na początek powinniśmy się zastanowić czego tak naprawdę oczekujemy od naszych słuchawek, na jakich ich funkcjach nam zależy, a z czego jesteśmy w stanie zrezygnować. Tylko wówczas będziemy mogli mieć pewność, że dokonamy odpowiedniego wyboru, będziemy zadowoleni z takich słuchawek i co ważniejsze, chętnie będziemy z nich korzystali.

Podstawowe rozróżnienie

W przypadku słuchawek powinniśmy wiedzieć, że dzielimy je przede wszystkim na otwarte, półotwarte i zamknięte. Dopóki nie zastanowimy się, który z tych typów będzie najlepszy dla nas, trudno będzie nam stwierdzić, na jaki model powinniśmy się zdecydować. Przede wszystkim słuchawki otwarte to takie, które dopuszczają do naszych uszu wszystkie dźwięki z zewnątrz.

To oznacza, że nawet podczas słuchania muzyki będziemy słyszeli co mówią inni i co się dzieje dookoła nas. Niestety jeśli będziemy korzystać z nich na dworze, może się okazać, że będziemy musieli ciągle zwiększać głośność, bo dźwięki z zewnątrz będą nam zagłuszały muzykę. Z drugiej strony nie tylko my będziemy słyszeli innych, ale również oni będą słyszeli to, czego my będziemy słuchali na naszych słuchawkach. Z drugiej strony mamy słuchawki półotwarte. To oznacza, że będzie do nas docierała część dźwięków z zewnątrz, ale będą one przytłumione i nie będą tak przeszkadzały, jak we wcześniej wymienionym modelu. To też oznacza, że inni ludzie mniej będą słyszeli to, co dzieje się w naszych słuchawkach.

Mając je będziemy mogli cieszyć się z ulubionej muzyki, a jednocześnie będziemy mogli czuć się bezpiecznie, bo będziemy wiedzieli, co dzieje się dookoła nas.

A może zamknięte?

Jeszcze inna opcja, która może nam być tutaj zaproponowana to słuchawki zamknięte. Wówczas będziemy odcięci od świata zewnętrznego, żaden dźwięk nie będzie docierał do naszych uszu, a więc bez żadnych zakłóceń będziemy mogli cieszyć się muzyką. Do tego nikt z zewnątrz nie będzie nic słyszał z naszych słuchawek, a więc nie będziemy musieli się tym w ogóle przejmować. Warto się zastanowić czy słuchając ulubionej muzyki na słuchawkach chcemy wiedzieć co się dzieje dookoła nas czy jednak wolimy się od tego wszystkiego odciąć. Od tego będzie zależało, jaki typ słuchawek powinniśmy wybrać, aby mieć pewność, że będziemy z nich zadowoleni.