Kiedy kupujemy sprzęt audio, zazwyczaj poprzedzamy naszą decyzję licznymi porównaniami, czytaniem recenzji i sprawdzaniem brzmienia, bo chcemy mieć pewność, że wszystko będzie brzmiało dokładnie tak jak chcemy i że nie będziemy mieli do czego się przyczepić, gdy już taki zestaw znajdzie się w naszym domu. Niestety, czasami mimo wszystko dzieje się tak, że po jego podłączeniu nie jesteśmy zadowoleni z efektu, który otrzymujemy, a to oznacza, że szukamy powodów takiego stanu rzeczy i rozwiązań, które możemy zastosować. Oczywiście im mniej za to wszystko zapłacimy, tym bardziej będziemy zadowoleni, zwłaszcza jeśli uda nam się uzyskać poprawę brzmienia.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że na jakość brzmienia, jakie będzie się rozchodziło po naszym pokoju wpływ będzie miało ustawienie kolumn głośników. To oznacza, że musimy sprawdzić czy są one rozstawione dokładnie w taki sposób jak być powinny, czy dźwięk przepływa tak jak powinien według instrukcji i czy wszystko jest odpowiednio do siebie dopasowane. To oznacza, że musimy wziąć pod uwagę nie tylko kształt pokoju, w którym ustawiliśmy taki system audio, ale również meble, które się w nim znajdują, a które mogą w negatywny sposób wpływać na rozchodzenie się dźwięku. Czasami przesunięcie głośników o kilka centymetrów może w niesamowity sposób wpłynąć na ich brzmienie. Innym sposobem na poprawę brzmienie systemu audio jest z pewnością zainwestowanie w odpowiedniej jakości kable.

Muszą one być nie tylko wysokiej jakości, aby jak najlepiej przepuszczały dźwięk, ale również powinniśmy dopilnować, aby zostały odpowiednio podpięte i dokręcone. Jeśli coś nie do końca będzie stykało, to jakość dźwięku również będzie pozostawiała wiele do życzenia.

Pamiętajmy o ustawieniach

Czasami tak bardzo chcemy słuchać ulubionej muzyki w odpowiednim brzmieniu, że zapominamy o ustawieniach takiego sprzętu. To oznacza, że powinniśmy sprawdzić jakie mamy ustawienia na naszym systemie audio i je w odpowiedni sposób pozmieniać. Czasami możemy włączyć ustawienia, które pozwolą nam wyłączyć regulację barwy dźwięku, czasami będziemy mogli regulować obciążenie sieci. To oznacza, że musimy się upewnić, czy wszystkie ustawienia naszego systemu audio są dokładnie takie, jak być powinny. Warto zobaczyć jakie są proste i bezpłatne sposoby na poprawę dźwięku w systemie audio. Może się okazać, że nie zajmie nam to zbyt wiele czasu, a efekt jaki tutaj uzyskamy będzie naprawdę niesamowity.