Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele różnych czynników może wpływać na jakość dźwięku, który do nas dociera. To też oznacza, że możemy mieć problem z oceną, na co przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę, kiedy wybieramy głośniki do naszego systemu audio. Dlatego też, warto wcześniej jak najwięcej na ten temat poczytać, porozmawiać ze specjalistami, ze znajomymi, którzy znają się na tym lepiej niż my. Im więcej będziemy na ten temat wiedzieli, tym łatwiej będzie nam wybrać odpowiedniej jakości głośniki, które będą w stanie zapewnić nam dokładnie taki dźwięk, na jakim najbardziej nam zależało.

O tym musimy wiedzieć

Przede wszystkim bardzo ważne jest to, jaką obudowę mają głośniki, na które się zdecydowaliśmy. Wbrew pozorom będzie ona miała ogromny wpływ na jakość dźwięku, który będzie do nas docierał, a to oznacza, że dokładnie powinniśmy sprawdzić, jakie obudowy są najlepsze i który producent oferuje nam w tym zakresie najlepsze rozwiązania. Jeśli chodzi o produkty ELAC, możemy być nimi mile zaskoczeni. Przede wszystkim każdy z przetworników umieszczony jest tutaj w osobnej komorze rezonansowej.

To oznacza, że fale wytwarzane przez jeden z nich, nie mają negatywnego wpływu na działanie drugiego głośnika, który umieszczony jest w tej samej obudowie. To właśnie daje nam gwarancję, że dźwięk, który będzie do nas docierał nie będzie niczym zakłócany, a więc będzie brzmiał dokładnie tak jak powinien.

Co jeszcze wykorzystano?

Należy podkreślić, że producent ELAC wykorzystał nakładki antywibracyjne, które zmniejszają ryzyko wystąpienia zakłóceń mechanicznych, jakie mogłyby się pojawiać podczas wibracji. Jeśli do tego dodamy odpowiednio zaprojektowaną membranę, która prezentuje nam wysoką sztywność, to możemy być pewni, że będziemy całkowicie zadowoleni z dźwięku, który będzie do nas docierał i nie będziemy mieli mu nic do zarzucenia.

Możemy tutaj wybrać głośniki podstawkowe i wolnostojące, a to oznacza, że będziemy mogli dobrać produkty ELAC w taki sposób, aby jak najlepiej pasowały do pomieszczenia, w którym mają się pojawić. Warto pamiętać, że obudowa ma ogromny wpływ na jakość dźwięku, który będzie do nas docierał. Na różne drgania, które wpływać mogą na głośniki i brzmienie, które będzie się z nich wydobywało. Dlatego, jeśli chcemy mieć pewność, że kupimy głośniki o odpowiedniej jakości, to powinniśmy zdecydować się na te oferowane przez producenta ELAC.