Jeżeli interesowaliśmy się połączeniem głośników ze źródłem dźwięków, to z pewnością wiemy, że na jakość tego dźwięku wpływ będą miały przewody, które zostaną tutaj wykorzystane. To też oznacza, że powinniśmy im poświęcić odpowiednio dużo czasu, tak aby mieć pewność, że z szerokiej oferty wybierzemy takie, które faktycznie będą spełniały nasze oczekiwania i pozwolą nam się cieszyć wspaniałym brzmieniem. Jednak pamiętajmy, że niezwykle ważne jest to, aby dobrać długość kabla z odpowiednim jego przekrojem. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że ostatecznie wszystko będzie brzmiało dokładnie tak jak powinno.

Jakie są możliwości?

Powinniśmy wiedzieć, że im dłuższy musi być kabel, który połączy nasze głośniki ze wzmacniaczem, tym powinien być on również grubszy. Jest to o tyle ważne, że zbyt cienki przewód będzie powodował obniżenie głośności i będzie znacznie ograniczał dynamikę dźwięku, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Co więcej ta głośność będzie spadała z powodu poboru części mocy przez kabel, ale będzie spadała dla wszystkich częstotliwości. Poza tym nie tylko będzie to obniżało moc, ale także będzie obniżało współczynnik tłumienia, co również będzie miało wpływ na jakość dźwięku, który finalnie będzie docierał do naszych uszu.

Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy wybierali przewód o odpowiedniej grubości i chociaż im dłuższe, tym powinny być one grubsze, to jednak nie zawsze się tak dzieje, a to oznacza, że naprawdę musimy dokładnie przyjrzeć się temu, co chcemy tutaj wykorzystać.

Nie sama długość

Oczywiście długość kabla powinna być taka, abyśmy spokojnie mogli wszystko ze sobą połączyć, tak jak być powinno połączone, ale jednocześnie też nie powinno nam go zbyt wiele zwisać czy leżeć luzem, bo wówczas znacznie łatwiej może dojść do jego uszkodzenia, a tego z pewnością także wolelibyśmy uniknąć. Poza tym, trzeba pamiętać, że nie sama długość i grubość przewodów jest tutaj ważna, ale również materiał, z którego są one wykonane. Tak, aby jak najlepiej przewodziły dźwięki, a jednocześnie żeby były bardzo wytrzymałe.

Dlatego też, jeśli nie jesteśmy pewni, jaki przewód powinniśmy wybrać do naszych głośników, to zawsze możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy pracują w danym sklepie. Oni z pewnością pomogą nam dobrać odpowiedni kabel i sprawią, że będziemy mogli się cieszyć naprawdę wspaniałymi dźwiękami. Zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości. Im lepszej jakości kable kupimy, tym bardziej będziemy zadowoleni z dźwięków, wytwarzanych przez nasz system audio.