Niewątpliwie każdy słyszał o smart TV, zwłaszcza jeśli w niedalekiej przeszłości zmienialiśmy telewizor, albo jeśli właśnie o tym myślimy. Jak się okazuje, obecnie ich oferta jest nie tylko bardzo szeroka, ale także oferowane są w bardzo przystępnej cenie, co sprawia, że znacznie łatwiej jest się na nie zdecydować. Co więc takiego oferuje nam smart TV i czy faktycznie warto zainwestować w tego typu sprzęt?

Jakie są zalety?

Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z tego, że smart TV, to już nie zwykły telewizor, który pozwala nam jedynie na oglądanie oferty programowej konkretnego kanału.

Smart TV to nowe możliwości, które pozwalają nam na oglądanie tego, na co akurat mamy ochotę. Już nie musimy czekać na jakiś film czy nowy odcinek serialu, bo wystarczy, że skorzystamy z jednej z platform, oferujących filmy i seriale, a już za niewielką opłatą będziemy mogli obejrzeć film czy odcinek na którym tak bardzo nam zależy. Co więcej smart TV pozwoli nam na przeglądanie ulubionych stron, nawet takich, które związane są z mediami społecznościowymi.

To oznacza, że oglądanie filmików, które się tam pojawiają będzie znacznie przyjemniejsze, gdy będziemy mogli je podziwiać na dużym ekranie, zamiast na małym od naszego smartfona. Takie telewizory smart TV dają nam możliwość również zainstalowania aplikacji, które umożliwią nam korzystanie z różnych gier, zarówno płatnych jak i darmowych, a więc w niewielkim stopniu będą one w stanie zastąpić nam komputer.

Wady również muszą być

Z pewnością zastanawiamy się nad tym, na jakie minusy musimy się nastawić, jeśli chcemy skorzystać z oferty jaką ma dla nas smart TV.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że chcąc korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw, jakie są nam oferowane, musimy mieć dostęp do internetu. Jeśli z jakiegoś powodu tego dostępu nie będziemy mieli, chociażby z powodu awarii na łączach, to nie będziemy mogli korzystać z tych wszystkich ofert, a nasz telewizor będzie zwykłym telewizorem. Dodatkowo musimy szczególnie zadbać o nasze bezpieczeństwo, tym bardziej, że niektóre z aplikacji łączą się z bankowością internetową, aby pobrać opłaty, dlatego też musimy mieć pewność, że mamy tutaj odpowiednie zabezpieczenia.

No i może się okazać, że niektórzy mogą mieć problem, aby sterować funkcjami smart TV, za pomocą pilota, co może okazać się frustrujące i stresujące. Warto zobaczyć co mogą nam zaproponować telewizory smart TV. Może się okazać, że dzięki nim na nowo polubimy oglądanie filmów, bo będziemy mogli oglądać to, na co akurat mamy największą ochotę.